Aktulna cesta: vod / audio /

Denon uvádza silný tandem

autor: admin | pridané: 20. 07. 2013 | žiaden komentár
rubrika: audio, zosilňovače

Strohá kovová elegancia s intuitívnym rozmiestnením ovládacích prvkov je poznávacím znakom viacerých High-end komponentov spoločnosti Denon. Platí to aj o najnovšej zostave zosilňovača a Super Audio CD prehrávača modelovej rady 2020.

Denon pokračuje v rozvíjaní najlepších tradícií v duchu storočnej histórie firmy a uvádza na trh dvojicu noviniek pre audiofilov. CD a Super Audio CD prehrávač DCD-2020AE a zosilňovač PMA-2020AE sú jeho novými vlajkovými loďami v segmente klasického dvojkanálového Hi-Fi. Kontinuálny reťazec inovácií dokazuje, že aj v tejto tradičnej oblasti Hi-Fi je dostatok výziev pre inžinierov a stále je čo zlepšovať.

Integrovaný zosilňovač PMA-2020AE dokáže spracovať zvuk zo širokej škály zdrojov, od analógových gramofónov cez CD a SACD prehrávače až po PC alebo smartfóny.

Stereo zosilňovač najvyššej triedy vďaka novým obvodom Advanced UHC (Ultra High Current) Single-Push-Pull a tranzistorom UHC-MOS-FET poslednej generácie dosahuje výkon až 2 x 160 W pri záťaži 4 Ω a zvládne špičkový prúd do 210 A. Stabilitu napájania zabezpečuje dvojica transformátorov odolných proti zvodovým prúdom a Schottkyho diódy s vysokou zaťažiteľnosťou v napájacej časti. Analógové a digitálne obvody, tak ako býva v tejto triede dobrým zvykom, sú napájané samostatne. Elektronika je umiestnená na viacvrstvovom medenom šasi, ktoré je kvôli zníženiu šumu rozdelené do šiestich blokov. Mechanickú konštrukciu navrhli vývojári tak, aby maximálne eliminovala vibrácie. V tejto triede Hi-Fi je samozrejmosťou, že pri konštrukcii sú použité starostlivo vybraté súčiastky a komponenty a PMA-2020AE je špeciálne vyladený inžiniermi Denonu pre európsky trh.

Denon PMA-2020AE má zabudovaný gramofónový predzosilňovač pre dynamické prenosky MC (Moving Coil) aj MM (Moving Magnet) a môže byť tiež súčasťou viackanálových systémov. Na pripojenie slúžia solídne pozlátené konektory na vstupy a výstupy na jeho zadnej strane. So zosilňovačom sa dodáva kvalitný hliníkový diaľkový ovládač, ktorý sa môže použiť aj na ovládanie ďalších komponentov Denon vrátane SACD prehrávača DCD-2020AE.

Pozrime sa teda aj na druhú z noviniek, spomínaný SACD/CD prehrávač. Prvé testy hovoria, že tandem prehrávač DCD-2020AE so zosilňovačom PMA-2020AE je „stereo duo snov“, a zdá sa, že toto tvrdenie nemusí byť prehnané. Prehrávač DCD-2020AE je následníkom modelu 2010AE na pozícii vlajkovej lode v tejto časti portfólia Denonu. Aj v tomto prípade charakterizuje mechanickú konštrukciu masívne, viac ako 13-kilogramové telo. Hmotnosť však nie je samoúčelná, ale slúži na minimalizovanie vplyvu nežiaducich vibrácií. Tomu pomáha aj trojvrstvová sendvičová základňa, dvojvrstvové hliníkové bočnice a dvojdielna antivibračná konštrukcia vrchného krytu. Laserová mechanika s pohonom je umiestnená v samostatnej oceľovej skrini. Toto riešenie Denon označuje ako Supress Vibration Hybrid a prispieva k ďalšiemu potlačeniu vibrácií. Rovnaký účel má aj napájací transformátor s deleným sekundárnym vinutím, samostatným pre analógovú a digitálnu časť, umiestnený na oddelenom odpruženom šasi.

Okrem optických diskov vo formáte CD a Super Audio CD dokáže prístroj prehrávať aj komprimované MP3, WMA a AAC súbory a tiež WAV súbory, ktoré môžu pochádzať aj z externého zariadenia. USB port na čelnom paneli je určený na pripojenie externého harddisku alebo USB kľúča a takisto zariadení iPod, iPhone alebo iPad. Ďalší USB port na zadnej strane prehrávača je vhodný na pripojenie zdroja signálu z počítača. Keďže však zadný panel ponúka aj optický a koa­xiálny vstup na pripojenie externého zdroja signálu, dá sa Denon DCD-2020AE, resp. jeho kvalitný D/A prevodník široko využiť v Hi-Fi zostavách.

Prevodník patrí aj v tomto prípade tak ako v predchádzajúcich modeloch prehrávačov Denon k silným stránkam. Používa technológiu Advanced AL32 Processing odstraňujúcu kvantizačný šum a spracuje signál s dátovou hĺbkou 32 bitov pri vzorkovacej frekvencii 192 kHz. Pre zvukových „puristov“ kladúcich dôraz na „európsky“ zvuk disponuje DCD-2020AE módom Pure-Direct, v ktorom sa vypnú displeje a odpoja digitálne výstupy.

DCD-2020AE aj PMA-2020AE odrážajú úsilie Denonu na znižovaní energetickej náročnosti svojich produktov, preto sú tak ako všetky nové produkty vybavené funkciou Auto Power Off a označené novým eko-logom Denonu. Obidve novinky – DCD-2020AE aj PMA-2020AE – sú dostupné na trhu od konca októbra 2012 vo farbe Premium Silver. Odporúčaná cena pre každé zariadenie je 2 299 eur.

Technické parametre DCD-2020AE

Prehrávané formáty
SACD, Hybrid-SACD
(CD, STEREO, MULTI), CD-Digital Audio,
CD-R/CD-RW Digital Audio

Konštrukcia
antivibračný dizajn, viacvrstvové šasi, samostatné trafo pre analógové a digitálne obvody, diskrétne napájanie pre všetky sekcie, dvojdielna antivibračná konštrukcia vrchného krytu

Pohon
DENON S. V. H. (Suppress Vibration Hybrid)

Digitálna sekcia
Advanced AL32 Processing
presný oscilátor pre hlavné systémové hodiny
32-bit 192 kHz D/A prevodník
DSD Direct konverzia

Funkcie
SACD Text
Super Audio CD Setup – (CD, STEREO)
programovateľné prehrávanie – 30 skladieb
náhodné prehrávanie
prehrávač MP3 a WMA
opakovanie prehrávania – skladba, disk
stmievanie displeja
Pure Direct mód
digitálne vstupy pre využitie interného
D/A prevodníka
USB port na prehrávanie z externých pamätí, HDD, iPod a pod.
iPod Direct konektivita
diaľkové ovládanie (RC-1179)
Eco mód

Analógové výstupy
Digitálne výstupy – optický, koaxiálny
Digitálne vstupy – optický, koaxiálny
Predný USB vstup pre iPod/iPhone kompatibilné zariadenia, podpora USB mass storage
Zadný USB-B vstup asynchrónny mód
a 24-bit/192 kHz prevodník

Prevedenie
rozmery (š x v x h) – 434 × 138 × 335 mm
hmotnosť – 13,7 kg
alumíniový predný panel
farba – Premium Silver

Autor JPS
Foto Denon

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,581 sekundy. Prihlásiť sa |