Aktulna cesta: vod / audio /

Návrat do budúcnosti

autor: admin | pridané: 20. 07. 2013 | žiaden komentár
rubrika: audio, zosilňovače

Určite sa medzi vami nájdu takí, ktorí si ešte pamätajú najslávnejšie roky značky Pioneer v oblasti sterea a hifi. Bolo to obdobie 80-tych a 90-tych rokov. Minulý rok táto renomovaná japonská značka predstavila nové modelové rady pre audiophilov, ktoré na túto úspešnú éru nadväzujú.

Všetky komponenty boli navrhnuté tak, aby spĺňali čo možno najvyššiu kvalitu v podaní ,,otvoreného zvuku“. Zároveň sa môžu pochváliť moderným dizajnom s nádychom retro štýlu (90-te roky), vysokokvalitným spracovaním, použitými súčiastkami a materiálom. Ako čerešničkou na torte sa vynímajú použité najmodernejšie technológie. Ako príklad môžeme uviesť: USB-DAC, AirPlay, streaming, ovládanie cez aplikácie, podporujúce Android-ov alebo ,,jablkárov“.


A-70

Stereozosilňovač triedy D je ozajstným skvostom pre náročných poslucháčov. Ako jediný z modelovej rady zosilňovačov sa môže pýšiť známkou ,,AIR Studios“. Toto štúdio založil v roku 1969 Sir George Martin, legendárny producent skupiny Beatles. V súčasnosti je považované ako najvyššia referencia vo všetkých aspektoch, týkajúcich sa ozvučenia.

Ak ho zoberiete do rúk, ako prvé pochopíte, že ak ste sa hlbšie nenadýchli, budete mať problém ho udržať. Dôvodom, prečo tomu tak je, sú použité materiály, súčiastky a konštrukčné riešenie. Ak by ste sa pozreli za čelný hliníkový panel, nájdete dva oddelené transformátory, trojité šasi a vysoko kvalitné audiofilné súčiastky. Jednou z nich je i originál Pioneer-om vyvinutý exkluzívny kapacitor, ktorý zamedzuje stojatým vlnám. Bolo vyrobených 20 prototypov, než bola dosiahnutá požadovaná maximálna kvalita zvuku. Vysoko uznávaný je i použitý AUDIO DAC prevodník 192 kHz/32-bit ESS SABRE³². Jeho prostredníctvom si môžete vychutnať ohromnú reprodukciu zvuku. Na spomínanom čelnom hliníkovom paneli nájdete 4 rozmerovo menšie otočné ovládače a jeden veľký hliníkový ovládač hlasitosti. Samozrejmosťou je vstup pre slúchadlá, ktorý je pozlátený. V pravom hornom rohu uvidíte 7 diód, svietiacich na modro, pomocou ktorých máte prehľad o vami zvolenom vstupe.

Na zadnej strane vás už na prvý pohľad upúta 8 robustných reproduktorových svoriek, ktoré sú takisto pozlátené, ako aj všetky RCA vstupy. Pripojiť je možné v podstate všetko, čo ponúka možnosť kvalitnej reprodukcie: SACD prehrávač, sieťový prehrávač, gramofón (MM/MC), tuner, USB DAC, Recorder. Ďalším vstupom je digitálny koaxiál a Power Amp Direct.

Telo multifunkčného diaľkového ovládania je hliníkové a veľmi dobre sa drží. Odozva tlačidiel je dostatočne rýchla.


N-50

Ocenený cenou EISA 2012-2013 za najlepší ,,streamový“ prehrávač. Je nutné ešte niečo dodať? Určite áno. Tento prehrávač ponúka vysokokvalitný zvukový prednes a najmodernejšie technológie. Predný čelný panel je z hliníku a pôsobí veľmi stroho, až puristicky.

Z tohto ušľachtilého materiálu sú vyrobené i bočné a vrchný panel. Na ňom vás na prvý pohľad zaujme 2,5″ farebný LCD displej, ktorý oplýva vysokým kontrastom. Nájdete na ňom všetky dôležité informácie o prehrávanom súbore: album, bitrate, vzorkovú frekvenciu, formát súboru, časový údaj. Predný USB konektor je kompatibilný s FLAC a WAV súbormi (až 24 bit/96 kHz) a podporuje iPod, iPhone, iPad. Na zadnej strane nájdete vstupy pre analógové pripojenie, digitálne vstupy pre optiku i coax, digitálne výstupy pre optiku i coax, USB DAC, LAN, vstup pre bezdrôtové WI FI pomocou adaptéra AS-WL300 resp. pre AS-BT200, adaptér pre bezdrôtový prenos signálu. Obidva adaptéry nie sú súčasťou balenia. RCA konektory sú pozlátené. Pripojením k AV receiveru tento sieťový prehrávač poskytne širokú škálu digitálnych audio súborov, ktoré sú dnes dostupné. Ponúka širokú podporu pre hudobné súbory, niekoľko funkcií na vylepšenie zvukového prednesu (ako napr. Sound Retriever). Hi-bit processing a izolované D/A napájanie zabezpečujú krištáľovo čistý zvuk.

Ak sa pripojíte cez USB DAC alebo streamovaním cez sieť, N-50 podporuje LPCM ,,fajly“ až do 32 bit/192 kHz. V prípade, že sa vám nechce hľadať originál diaľkové ovládanie, môžete použiť aplikáciu iControlAV2 od Pioneer-u. Prístup zdarma i k aplikáciám pre systémy iOS a Android – ControlApp. Stlačením jedného tlačidla AirPlay máte prístup k bezdrôtovému zdieľaniu hudby i videa, či doplnkových informácií o prehrávanom súbore.


PD-50

A tretím produktom sa uzatvára kruh. SACD prehrávač, určený pre tých, ktorí sú a ešte určite pár rokov budú zástancami strieborného disku, prinášajúceho špecifický a jednoznačný charakter zvuku Prehrávač Super Audio CD diskov PD-50 (ale aj PD-30 a PD-10) prinášajú nekompromisnú reprodukciu zvuku – spolu s filozofiou spoločnosti Pioneer „Pure Audio“, ktorá sa zameriava na rýchlu odozvu a otvorený zvuk. Toto konštrukčné smerovanie je inšpirované skúsenosťami profesionálnych nahrávacích štúdií.

Model PD-50 je vybavený dvojitými transformátormi, ktoré oddeľujú napájanie analógovej a digitálnej časti. Obsahuje technológiu spoločnosti Pioneer s názvom Hi-bit DSP (32-bitov) na dosiahnutie takmer originálnej reprodukcie zvuku.

Predné USB rozhranie na prednom paneli sa vyznačuje úplnou podporou pre zariadenia iPhone, iPad a iPod vrátane nabíjania. Umožňuje okamžitý prístup k hudobným súborom (MP3, MPEG-4, AAC, WMA, DSD). Sound Retriever výrazne zlepší kvalitu zvuku komprimovaných audio súborov až na úroveň kvality CD zvuku. Používatelia, ktorí chcú využiť výhody najmodernejšej konštrukcie D/A prevodníka v modeli PD-50, môžu pomocou koaxiálneho alebo optického DAC vstupu pripojiť zdroje s digitálnym výstupom.

Medzi ďalšie prednosti patrí: Pure Audio Listening mode pre bezchybnú reprodukciu analógového zvuku.

Text Patrik Palkovič
Foto Pioneer

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,593 sekundy. Prihlásiť sa |