Aktulna cesta: vod / video / televízory /

LG Electronics televízory 4K HDR OLED

autor: admin | pridané: 08. 01. 2016 | žiaden komentár
rubrika: televízory, video

V rámci veľtrhu CES 2016 predstavuje LG Electronics svoje najnovšie vlajkové lode televízorov 4K HDR OLED, medzi ktoré patria modely 77/65″ LG SIGNATURE OLED TV G6 a 65/55″ E6. Kompletný rad pre rok 2016 obsahuje celkom osem produktov v čele s televízorom 77″ G6 oceneným za najlepšiu inováciu.

G6 a E6 sú prvé televízory od LG s unikátnym dizajnom Picture-on-Glass, pozostávajúcim z ultra tenkého len 2,57 mm hrubého OLED panelu s priesvitným skleneným zadným krytom a predným Soundbar. Tento jedinečný dizajn je možný len vďaka OLED technológii. Vďaka zameraniu na televízne inovácie súvisiace s obrazovou a zvukovou kvalitou, predstavuje rad G6 a E6 úplne novú úroveň inovácie domácej zábavy.

Všetky nové modely obsahujú pečať Ultra HD Premium od UHD Alliance. To okrem iného zabezpečuje dosiahnutie požadovaných štandardov pre rozlíšenie, vysoký dynamický rozsah, špičkovú svietivosť, zobrazenie čiernej, širokú farebnú škálu a zvukovú kvalitu. Nový rad televízorov podporuje HDR formáty HDR10 a Dolby Vision™, ktoré sú stanovené poprednými svetovými televíznymi stanicami, filmovými štúdiami a výrobcovia spotrebnej elektroniky.

Vďaka technológii stmievanie pixelov OLED Pixel Dimming dostáva HDR úplne nový rozmer. Na rozdiel od LCD panelov, kde LED podsvietenie lokálne stmaví celú obrazovku, OLED panely zapínajú alebo vypínajú podsvietenie každého obrazového bodu samostatne. OLED Pixel Dimming podporí žiarivé farby a detaily tieňov dokonca aj pri zobrazení kontrastných objektov alebo svetlej a tmavej plochy vedľa seba. Táto schopnosť zaisťuje zobrazenie reálnej čiernej, ale aj žiarivých farieb, čo robí OLED televízory ideálnym médiom pre HDR obsah.

S 10-bitovým panelom a 10-bitovým výkonným procesorom majú LG OLED televízory prístup k viac ako miliarde možných farebných odtieňov. Technológia Color Prime PRO dáva televízorom schopnosť zobrazovať najjemnejšie detaily farieb, vďaka čomu pokrývajú 99 percent DCI-P3 farebného spektra. S podporou BT.2020, štandardu novej generácie pre vysielanie a distribúciu, sú G6 a E6 jasnou voľbou.

V spolupráci s tak kvalitnými audio priekopníkmi ako je harman/kardon disponujú televízory LG G6 a E6 ozvučením v štýle soundbar, ktorý zvuk smeruje dopredu smerom k divákom a nie dole ako u mnohých iných televízorov. Diváci si tak užijú čistý zvuk bez skreslenia a ozveny. Zvukový systém je navyše vybavený basovými reproduktormi, ktoré umocnia celkový divácky zážitok.

Tohtoročný nový rad OLED televízorov prichádza s najnovšou verziou operačného systému webOS. LG webOS 3.0 poskytuje výnimočnú užívateľskú skúsenosť, ktorá umožňuje intuitívne a ľahko prechádzať z jednej funkcie televízora na inú. Od svojho uvedenia na trh v roku 2015, je webOS hodnotená ako jedna z najvšestrannejších platforiem pre Smart TV. S vylepšenou schopnosťou pripojenia mobilných zariadení, funkcií diaľkového ovládania a rozšírením obsahu, sa od LG webOS 3.0 očakáva, že osloví aj náročnejších zákazníkov.

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,668 sekundy. Prihlásiť sa |