Aktulna cesta: vod / audio /

Technics – gramofón s priamym pohonom

autor: admin | pridané: 08. 01. 2016 | žiaden komentár
rubrika: audio, gramofón

Spoločnosť Technics predstavila vrámci výstavy CES Las Vegas gramofón novej generácie s prepracovaným typom motora s priamym náhonom. Na trh sa dostane v dvoch verziách, v limitovanej sérii Grand Class SL-1200GAE k 50. výročiu vzniku značky Technics a v bežnej variante Grand Class SL-1200G.

Návrat vinylu
Vzhľadom k masívnemu rozšíreniu CD zaujímali gramofóny v minulých desaťročiach na trhu s audiotechnikou skôr okrajové pozície. V poslednej dobe však záujem užívateľov o vinylové dosky neustále rastie, čo si vyžiadalo vývoj nového systému v špičkovej hi-fi kategórii.

Ako prekonať dávne problémy s analógom
V bežných analógových gramofónoch majú na zvukovú kvalitu neblahý vplyv vibrácie motora a drobné, no časté kolísanie otáčok. Toto kolísanie sa avšak teraz podarilo v podstate úplne eliminovať – pomohla k tomu kombinácia predchádzajúcich skúseností (spoločnosť Technics prišla ako prvá s motorom s priamym náhonom) a novo vyvinutý motor bez železného jadra. Už takmer nepatrné vybrácie sa podarilo potlačiť ešte výraznejšie pomocou mimoriadne presných rotačných pozičných senzorov riadených systémom mikroprocesorov, čo je úplne nová technológia, ktorú používa výhradne nová generácia gramofónov značky Technics.

Nové gramofóny Technics sa vyznačujú dokonale plynulými otáčkami, ktoré riadia špeciálne kódovacie zariadenie s presným detektorom uhlu rotácie.
Konštrukcia s dvoma rotormi znižuje záťaž na celý systém a pritom zachováva vysoký krútiaci moment. Okrem toho ďalej znižuje vibrácie pri otáčaní a umožňuje tak dokonale presnú reprodukciu aj tých najtichších tónov vrytých do drážok analógových dosiek.

Profesionálna konštrukcia s tromi vrstvami
Šasi gramofónu je tvorené viacvrstvovou konštrukciou s masívnym žltým tanierom z mosadze a hliníka a s tlmiacou gumovou izoláciou po celej zadnej strane. Táto tlmiaca vrstva eliminuje nechcené rezonancie a vibrácie a posilňuje stabilitu systému. Stabilitou v otáčkach nový model dokonca prekonáva aj doterajší etalón kvality medzi gramofónmi s priamym náhonom – Technics SP-10MK2 využívaný v rozhlasových štúdiách po celom svete.

Rameno s tlmiacim efektom
Rameno gramofónu je vyrobené z ľahkého materiálu (pri modeli SL-1200G z hliníka, u SL-1200GAE z horčíka). Výrobcovia použili metódu ťaženia za studena, čo vylepšuje vlastnosti materiálu a zvyšuje tlmiaci efekt. Okrem toho výrobcovia stavili na tradičnú gimbalovú konštrukciu zavesenia, kde sa vodorovná a zvislá rotačná os stretávajú v jedinom stredovom bode. K stabilite systému prispievajú aj dokonale presné ložiská.

Štvorvstvá konštrukcia skrine
K oceňovanej trojvrstvovej konštrukcii (hliníkový odliatok, špeciálna zlúčenina Bulk Moulding Compound čiže BMC a masívna guma), ktorou sa vyznačoval model SL-1200MK5, pribudla štvrtá vrstva – presne spracovaný, 10 mm hrubý panel ušľachtilého hliníka. Štvorvrstvová konštrukcia znamená dokonalú pevnosť a pritom veľmi elegantný dizajn.

Na trhu v priebehu roka
Limitovaná séria Grand Class SL-1200 GAE k 50. výročiu založenia značky Technics bude k dispozícii od leta 2016 v počte 1200 kusov, z ktorých každý bude označený poradovým číslom. Bežná verzia Grand Class SL-1200G príde na trh v zime.

Grand Class SL-1200G/SL1200GAE
Prepracovaná konštrukcia, nový štandard medzi gramofónmi s priamym náhonom.
• Motor s priamym náhonom a dvoma rotormi
• Samostatná riadiaca jednotka motora
• Vysoko citlivé rameno
• Tanier s mosadzným povrchom
• Izolátor

Nový a vylepšený design
• Vylepšený koncept radu SL-1200
• Hliníkový horný plát

Rýchlosť otáčania
• 33 1/3 ot/min, 45 ot/min, 78 ot/min

Voliteľný rozsah pitchu
• ±8%, ±16%

Rozmery a hmotnost
• Šírka: 453 mm Výška: 170 mm Hĺbka: 372 mm / 18kg *približná hodnota
*Výška: vrátane krytu

Porty
• Gramofonový výstup x1 / SIGNAL GND x1

Cena: zatiaľ nebola stanovená

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,642 sekundy. Prihlásiť sa |