Aktulna cesta: vod / audio /

SONY na CES 2016

autor: admin | pridané: 11. 01. 2016 | žiaden komentár
rubrika: audio, televízory, video

Vlajkový model BRAVIA XD93 po prvý krát predstavuje inovatívnu technológiu kontroly podsvietenia Slim Backlight Drive™. LED diódy sú usporiadané do mriežky (grid-array), pričom v minulosti podobný efekt dosahovali len televízory s plnohodnotným zadným podsvietením panelu tzv. full-array LED backlight). V kombinácii s technológiou X-tended Dynamic Range™ PRO dochádza k regulácii podsvietenia panelu tak, aby vynikli v zobrazovanej scéne určité miesta s vysokým jasom alebo naopak, aby boli zvýraznené čierne úrovne a tmavé oblasti scény. Rozsah jasu je až tri krát vyšší ako pri bežných TV s LED posvietením. A to všetko v televízore, ktorý je v najužšom bode široký len 11,8 mm. Displej TRILUMINOS™, ktorý ponúka iba Sony, posilňuje účinnosť HDR. Obraz má úžasne bohatú škálu farebných tónov, ktorým sa obyčajné televízory nemôžu rovnať.

4K procesor X1™, najmodernejší obrazový procesor od Sony, vykonáva každú sekundu tisícky dynamických úprav pre lepšie rozlíšenie, farby a jas. Každá scéna je zdokonalená na úroveň obrazu porovnateľnú so 4K rozlíšením.

Slice of Living – nový elegantný dizajn

BRAVIA vyzerá ešte lepšie, vďaka štýlovému dizajnu Slice of Living, ktorý harmonicky dopĺňa všetky typy moderných interiérov. Čisté, geometrické línie sú esenciou moderného životného štýlu. Akcenty vo farbe zlatistého šampanského alebo striebra dodávajú minimalistickému dizajnu teplo a osobitosť.

Tenké a elegantné krivky modelu BRAVIA rady XD93 umocňuje obrazovka bez viditeľných okrajov. K tomu pridajme ešte nové riešenie káblového systému, vďaka ktorému kábel skoro nikdy neuvidíte a unikátny držiak, ktorý umožňuje inštaláciu televízorov v jednej rovine so stenou – medzi obrazovkou a stenou je len 3,6 cm.

BRAVIA SD85 ponúka mimoriadne možnosti 4K zábavy vďaka svojej mierne prehnutej obrazovke, ktorá vás vždy vtiahne do stredu diania. Ide o najtenší 4K televízor BRAVIA, ktorý bol kedy vyrobený.

S Android TV budete mať ešte viac možností

Na Google Play môžete vyberať z celého radu aplikácií, hier, zábavy a ďalších možností prispôsobených pre veľkú obrazovku vašej televízie. Pre prístup k aplikáciám po sieti nepotrebujete ani televíznu anténu.

S Google Cast™ si jednoducho pozriete obsah svojho telefónu na televíznej obrazovke. Ikonka „Cast“ vám umožní skoro všetko – prehrávať filmy, televízne programy či videa z YouTube. Na obrazovku televízie BRAVIA ide zo zariadenia s operačným systémom Android/iOS v reálnom čase „odoslať“ obsah zo stoviek aplikácií. Google Cast dokonca podporuje aj niektoré aplikácie, ktoré zatiaľ nie sú dostupné pre Android TV.

Funkcie hlasového vyhľadávania Voice Search je teraz integrovaná do diaľkového ovládača a pohotovo ponúkne odpovede na vaše otázky. Stačí stlačiť tlačidlo Voice a pomocí hlasu vyhľadať film, televízny program a ďalší obsah. Hlasom ide ovládať tiež prepínanie kanálov, vstupov a mnoho ďalšieho.

Modelový rad 4K Ultra HD televízorov BRAVIA od Sony bude v Európe v predaji na jar 2016 postupne vo všetkých uhlopriečkach od 55″ až po 85″.

 STR-DN1070 a STR-DH770 7.2-kanálové AV príjimače

Funkciami nabité multi-room riešenie. To je vlajková loď domácich kín od Sony – STR-DN1070 Home Cinema AV prijímač, ktorý posúva zvukovú kvalitu do nového levelu vo svojej kategórii.

Nový DAC (Digital to Audio Converter) konvertor podporuje přímé prehrávanie formátu DSD  a zaručuje bezchybnú reprodukciou vysoko kvalitného Hi-Res zvuku cez HDMI 2.0, USB alebo z iných zdrojov na domácej sieti. Všetko navyše s použitím HDCP 2.2 štandardu proti kopírovaniu. Podpora 4K 50p/60p 4:4:4, robí z televízora ideálneho partnera najnovších modelov televízorov, ktoré sú schopné zobraziť rozšírenú paletu farieb. Funkcia HDR (High Dynamic Range) navyše prináša ešte vyššiu hladinu ostrosti a dokonale realistický obraz.

Káble nie sú potrebné – Wireless Surround uľahčí pridávanie ďalších reproduktorov, čim dosiahnete 5.2 zvuk oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Sony STR-DH770 zase spája pohlcujúci priestorový zvuk s prednými reproduktormi a novou technológiou DSP. Zariadenie je kompatibilné so všetkými 4K štandardmi.

Zdroj: SONY

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,634 sekundy. Prihlásiť sa |