Aktulna cesta: vod / audio /

World of McIntosh – Sardínia 2016

autor: admin | pridané: 30. 06. 2016 | žiaden komentár
rubrika: audio, hudobný systém, reproduktory

S odstupom dvoch rokoch usporiadala spoločnosť WOM (World of McIntosh) stretnutie pre novinárov a dealerov z celého sveta pri príležitosti predstavenia viacerých noviniek. Poodhalili nám niečo aj z novej práve pripravovanej kolekcie reproduktorov Sonus faber, komponentov McIntosh, Audio Research, a luxusných dizajnových slúchadiel PRYMA. Niektoré by sa mali objaviť na pultoch v priebehu tretieho a štvrtého kvartálu, ale keďže pri Talianoch je čas relatívny pojem, nechajme sa prekvapiť.

Počas dvoch dní sa na pódiu vystriedalo viacero zvučných predstaviteľov stojacich za spoločnosťou McIntosh Group. Od šéfdizajnéra Livia Cucuzza, cez riaditeľa značiek Fiore Cappelletto, šéfa výskumu a vývoja Sonus faber Paolo TezonMirko Sanna, ako obchodného riaditeľa McIntosh Group.

Práve táto štvorica odhalila aj najnovší luxusný domáci hudobný systém Sonus faber SF16. Výškové a strednotónové reproduktory sa po zapnutí vysunú na pevných hliníkovo-karbónových ramenách z masívnej konštrukcie pre dokonalé priestorové šírenie zvuku. Tento proces je plne automatický a absolútne nehlučný vďaka dvojici motorov. Riešením pre absolútnu elimináciu vibrácií vysunutých meničov, ale aj basového pásma, ktoré sa nachádza v pevnom šasy je systém symetrického usporiadania reproduktorov (A Totally Symmetric System). Reproduktory sú jednoducho v páre umiestnené proti sebe a tým sa navzájom ruší nežiaduce vlnenie na hodnotu 0. Celkový počet reproduktorv systému SF16 s výkonom 1 400 W je šesť podobne ako pri väčšine podlahoviek.

Podľa luxusného prevedenia Walnut a použitia masívneho chrómu predpokladám, že bude patriť do kategórie modelu Olympica. Výroba zatiaľ aj vďaka časovej náročnosti a množstva hodín ručnej práce nepresiahne 200 kusov ročne, čo sa samozrejme odrazí aj na cene, ktorá bude na pultoch atakovať hranicu 10 000 Eur.

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,639 sekundy. Prihlásiť sa |