Aktulna cesta: vod / audio /

McIntosh Group Sardínia 2016 – II. časť

autor: oliver | pridané: 01. 07. 2016 | žiaden komentár
rubrika: audio, hi-fi, hudobný systém, zosilňovače

Na jeseň pripravuje Sonus faber aj vynovenie modelovej rady Homage Colection a to konkrétne majestátneho modelu Amati Futura, ktorého nástupca sa nám ukázal po častiach na viacerých prezentovaných slajdoch. Inšpirovaný klasickým dizajnom talianského športového člna zhmotneného do reproduktorov, v prevedení luxusné drevo a chróm. Verím, že už čoskoro uzrú svetlo sveta aj prvé oficiálne fotky tejto talianskej parádičky.Na svoje si prišli aj milovníci najvyššieho high-endu. Počas poobednajšieho posluchu dvoch hudobných zostáv sme mali možnosť vypočuť si zostavičku McIntosh spriahnutú s reproduktormi Sonus faber LILIUM vyskladanú z deviatich komponentov, ktorých základom bola dvojica výkonných monoblokov MC601. O stabilitu výkonu sa starala jednotka MPC1500 Power Controller, ďalej bol v reťazci zapojený equalizér MEN220. Ako predzosilňovače boli použité špičkové elektrónkové modely C1100C a model C1100T s krásne nazeleno svietiacimi lampami. Škoda, že nám nezapojili do reťazca predstavenú novinku lampový predzosilňovač McIntosh C2600, ale aspoň sa je na čo tešiť nabudúce. Ako transport bol použitý model MCT450, ďalej digitálny stereo predzosilňovač D150 a u nás zatiaľ nedostupný streaming audio player MB50. No ako počítam tak počítam, sme pekne nad hranicou 100 000 Euro, samozrejme bez kabeláže a reproduktorov.

V druhej posluchovke sa vynímali o niečo menšie talianske skvosty Sonus faber IL Cremonese, ktoré boli napájané elektrónkovými koncovými monoblokmi REF250SE, každý s výkonom 250 W v cenovke 17 000 Eur. Tento poctivý základ bol prekáblovaný na úplne nové komponenty Audio Research Foundation Series, ktoré boli predstavené iba nedávno na mníchovskej výstave MOC 2016. Séria pozostáva z referenčného predzosilňovača LS28, phono predzosilňovača PH9 a trojičku uzatváral nadupaný DAC9 s piatimi digitálnymi vstupmi. Séria Foundation je podobne ako vyššie série osadená špičkovými súčiastkami pre dosiahnutie najvernejšej zvukovej kvality, pričom cena jednotlivých komponentov by mala byť výrazne viac naklonená zákazníkovi.


McIntosh Group predstavil aj úplne nový multimediálny audio-video prehrávač MVP901, ktorý je schopný prevzorkovať blue-ray formát 1080P a tiež nižšie rozlíšenia na formát 4K Ultra HD. Konštruktéri sľubujú za nemalé eurá, že tento prehrávač dokáže po hudobnej stránke konkurovať firemnému transportu čím by teoreticky odpadala potreba mať v obývačke o jeden komponent McIntosh navyše. Vynikajúcim parametrom je samotný štart, kedy prehrávaču postačí od zapnutia po spustenie filmu 15 sekúnd. Potvrdzujem bolo nám predvedené.

Treťou predstavenou novinkou je novučký a dizanovo ľúbivý Phono predzosilňovač MP100, ktorého cena by nemala presiahnuť 2 500 Eur. Otázne je, kedy sa tieto tri komponenty k nám spoza oceánu dostanú, ale neostáva iné ako dúfať, že do Vianoc si nájdu svojich prvých majiteľov aj na Slovensku.

Tak toľko v skratke z práve končiacej konferencie a už sa teším, kedy tieto novinky pre vás reálne otestujeme a napíšeme o nich.

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,603 sekundy. Prihlásiť sa |