Aktulna cesta: vod / audio /

Sonus faber HOMAGE – pocta tradícii

autor: oliver | pridané: 04. 02. 2017 | žiaden komentár
rubrika: audio, reproduktory


Sonus faber všera sprístupnil informácie o dlhoočakávanej novinke, ktorou je modelová rada HOMAGE. Sonus faber HOMAGE zahŕňa trojicu klasických reproduktorov od stojanovej dvojpásmovky Guarneri, cez stĺpový trojpásmový model Serafino, až po vrcholový model Amati. Štvrtým do partie bude centrálny reproduktor do systému domáceho kina Cox. Sonus faber HOMAGE je viac ako dôstojným nástupcom odchádzajúcich modelov Guarneri a Amati pričom prostredný Serafino je úplne novým modelom v portfóliu značky. Santo Serafino bol slávny taliansky výrobca huslí, žijúci na prelome sedemnásteho a osemnásteho storočia.

Modelovú radu HOMAGE charakterizuje precízna ručná vyroba a použitie tých najvyberanejších materiálov. Koža, kov a orechové drevo sa stali základnými stavebnými prvkami každého nového reproduktoru vynovenej kolekcie. Luxusné viacvrstvové lakovanie zvýrazňuje nádhernú kresbu dreva a drobných detailov.

Dvojpásmovka Guarneri je postavená na stojanoch z uhlíkových vlákien s odkazom na prepojenie značky Sonus faber a superšportových automobilov Pagani. Masívne odhmotňovacie hroty sú nastaviteľné a využívajú novú technológiu pre nulový prenos vibrácií. Touto sú vybavené aj oba vyššie stĺpové modely.


Sonus faber Serafino a Amati sú 3,5 pásmové stĺpové reproduktory rozdielnych veľkostí. Obe sme si už mali možnosť vypočuť, a teda nielenže fantasticky vyzerajú, ale rovnako fantasticky aj znejú. Momentálne im obom dávame pred druhou fázou posluchu ešte pár dní na rozdýchanie. Následne sa môžete tešiť na ich recenziu v pripravovanom vydaní HIGH&Style jar/2017.

Kolekcia HOMAGE je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach. Do červena ladené orechové drevo s čiernymi prvkami v kombinácii s brúseným hliníkom a čiernou kožou ako poznáme z top modelov Aida, Lilium a II Cremonese. Druhá varianta wenge s esenciou javora s prvkami brúseného hliníka v titánovom prevedení a hnedej koži.

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,598 sekundy. Prihlásiť sa |