Aktulna cesta: vod / audio /

LIGHT TRIPOD

autor: admin | pridané: 21. 09. 2017 | žiaden komentár
rubrika: audio

Hi-fi stolík je často skloňovaná, no málo doceňovaná súčasť domácej hudobnej zostavy. Nájsť ten správny môže byť pomerne veľký problém. Dizajn, odtieň, nosnosť, veľkosť a v neposlednom rade cena sú mnohé faktory, ktoré je pomerne ťažko skĺbiť. Slovenský výrobca špičkových reproduktorov NEO rozšíril svoj objekt záujmu o túto hi-fi komoditu a prináša na trh viacero zaujímavých modelov a vyhotovení.

Dizajn stolíka je moderný a elegantný, pričom je zrejmé, že pri jeho návrhu strávil jeho tvorca nemálo času. Jednotlivé police sú v prednej časti štýlovo rozostúpené. Tento dizajnový prvok spestruje fádnosť klasickej štvorcovej police, no má aj svoju funkčnú výhodu. Práve v drobných výklenkoch sú osadené masívne oceľové nohy stolíka, ktoré tak neuberajú na priestore. Manipulácia pri vkladaní komponentov je výrazne jednoduchšia. Skrátka – ukážkový príklad skĺbenia estetiky a funkčného dizajnu.

Testovací stolík dorazil v elegantnom bielom lesklom vyhotovení zabalený v troch osobitných krabiciach vo verzii LIGHT TRIPOD. Základom každého stolíka je základňa. V balíku nachádzam precízne uloženú policu s trojicou masívnych oceľových nôh s priemerom 30 mm. Ich nosné hroty sú skonštruované tak, aby pohlcovali vibrácie uložených audio komponentov. Súčasťou základného dielu je i súprava oceľových mištičiek, do ktorých hroty zapadajú s chirurgickou presnosťou. V každom balení postupne nachádzam aj biele textilné rukavičky, aby prvou činnosťou po montáži nebolo leštenie zacapkaných políc. Variabilita modelu LIGHT TRIPOD umožňuje vyskladať si ho presne podľa audiopredstáv zákazníka. V ponuke je 5 políc s využiteľnou výškou 122 mm, 172 mm, 222 mm, 272 mm a 322 mm. Fantázii, ale hlavne vašim hi-fi komponentom sa prekážky rozhodne klásť nebudú. Pokiaľ vám stačí pár základových políc na umiestnenie dvojice koncákov, nech sa páči. Máte zostavu s piatimi komponentmi? Stačí si ju vyskladať.

Na test mi dorazila funglovka s tromi policami. Okrem základne som dostal balenie s jednou 172 mm a jednou 222 mm poličkou. Skladanie každej pozostávalo z jednoduchého osadenia trojice masívnych nožičiek do precízne vyfrézovaných otvorov a následného dotiahnutia oboch oceľových častí do pevného celku. Všetko do seba krásne zapadlo. Lepšie a precíznejšie vyhotovenie si – takpovediac – ani neviem predstaviť. Každá z políc je vyrobená z hrubej 25 mm laminátovej MDF/medium-density fiberboard dosky a v zadnej časti je osadená kovovou plaketou s logom značky NEO. Pokiaľ máte zostavu s viacerými komponentmi, v ponuke je i rozšírená verzia LIGHT DOUBLE TRIPOD postavená na piatich hrotoch. Základný model je v ponuke v „šmrncovnom“ bielom alebo elegantnom čiernom vyhotovení. Dobrou správou je, že výrobca NEO avizuje uviesť postupne na trh ďalšie o niečo masívnejšie a exkluzívnejšie vyhotovenia a modely. Pokiaľ sa vám zdá cena privysoká, skúste „pobrowsovať“ na internete a možno budete nakoniec príjemne prekvapení.

Cena testovaného stolíka: 600 €
www.neohighend.com

Hodnotenie
Plusy: dizajn, vyhotovenie, funkčnosť
Mínus: kvalitný stolík nie je lacný

Bez komentárov

Napíšte komentár

© 2013 High&Style | 27 úloh | vygenerované za 0,662 sekundy. Prihlásiť sa |